Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Wschód słońca - Claude Monet

 
 
         
Wschód słońca
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/wschod-slonca-claude-monet-p-401.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


Impresja, wschód słońca to chyba jeden z najbardziej znanych obrazów Claude’a Moneta. Jest to wybitne dzieło, od którego tytułu został nazwany nowy kierunek w malarstwie. Był nim oczywiście impresjonizm. Obraz ten powstał najprawdopodobniej w 1872 roku. Aktualnie można go podziwiać w Musée Marmottan, które znajduje się w Paryżu.

Na obrazie podziwiać możemy prawdziwą zatokę portową. Znajduje się ona w mieście Le Havre. Jak sama nazwa wskazuje, obraz przedstawia bardzo wczesne godziny poranne – właśnie świta. Przypuszcza się, iż obraz ten został namalowany w trakcie jednej sesji. Świadczyć może o tym przede wszystkim fakt, że widoczna jest na płótnie niezwykle cienka warstwa farby. Zwykle tych warstw jest więcej, co wskazuje na wielokrotne zamalowywanie tych samych powierzchni.

Obraz Claude’a Moneta uwidacznia w sobie wpływy, które pochodzą od innych artystów. Zaobserwować możemy elementy charakterystyczne dla twórczości malarzy takich jak William Turner i John Constable, którzy na pewno wywarli wielkie wrażenie na naszym artyście. Widoczne jest również to, że autor obrazu czerpał swoje inspiracje chociażby z japońskich drzeworytów. Były one w tamtych latach niezwykle modne.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.