Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Wazon z kwiatami - Claude Monet

 
 
         
Wazon z kwiatami
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/wazon-kwiatami-claude-monet-p-573.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


   Wazon z kwiatami to dzieło, które znalazło się w dorobku obrazów tworzonych przez znakomitego impresjonistę. Był nim Claude Monet.

   Motyw kwiatów jest niezwykle popularnym motywem prac wielu znanych twórców. Nie tylko tych, którzy wiązali swoją twórczość z impresjonizmem. Zresztą motyw ten jest bardzo wdzięcznym tematem do odwzorowywania na obrazach. Kwiaty są niezwykle pięknym modelem – a wbrew pozorom, wcale nie jest tak łatwo oddać ich piękno na płótnie.

   Na obrazie Claude’a Moneta widzimy kwiaty w wazonie. Sądząc po barwach znajdujących się na dalszym planie można przypuszczać, że ten wazon znajduje się gdzieś na powietrzu. W oddali widoczne są zielone przebłyski, oraz wiele innych kolorów. Same kwiaty są zdecydowanie utrzymane w jasnych tonacjach. Przeważa biel, delikatnie poczerwieniona. Pojawiają się również odcienie błękitu. Do tego lekki kontrast w postaci zielonych łodyg i liści. Obraz od razu wzbudza pozytywne odczucia. Wydaje się, jakby był wizerunkiem wiosenno – letnich dni, które spędzamy na wsi. Na pewno każdy z nas w dzieciństwie czy nawet teraz tworzył podobne bukiety. Takie dzieło na pewno znalazłoby swoje szczególne miejsce w każdym z naszych domów.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.