Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Taras nad morzem w Saint Adresse - Claude Monet

 
 
         
 
 
  Zapraszamy do obejrzenia namalowanych przez nas kopii obrazów Claude Moneta na stronie internetowej naszej galerii obrazów:http://www.galeriaperspektywa.pl/claude-monet-c-3_39.html

Opis obrazu:

Taras nad morzem w Saint Adresse (znany również pod swoim oryginalnym tytułem: Garden at Sainte-Adresse) to kolejne dzieło Claude'a Moneta. Ten obraz olejny został przez niego stworzony w 1867 roku.

Kiedy Monet malował ten obraz, miał zaledwie 26 lat. Już wtedy wiedział, że szuka w sztuce malarskiej czegoś nowego. Właściwie wspólnie z grupą innych twórców (swoich przyjaciół, których poznał w Paryżu), podejmował próby znalezienia nowej drogi do tego, aby inaczej niż pozostali opisywać otaczającą nas wszystkich rzeczywistość.

Ponieważ zła sytuacja materialna, w której znalazł się artysta, nie pozwalała mu na życie w Paryżu, musiał niestety opuścić to cudowne miasto. Udał się wówczas do swojej ciotki do Sainte-Adresse. To miejscowość, która usytuowana jest w pobliżu Hawru. Ogród, który znajduje się na tym obrazie, to własność ciotki Moneta. Jak widać – był naprawdę imponujący. Jego ciotka również doznała zaszczytu ukazania na płótnie. Została przedstawiona jako siedząca kobieta, która trzyma w ręku białą parasolkę. Miejsce obok niej zajmuje również bardzo ważna dla Moneta postać. Jest to ojciec artysty. Na dalszym planie możemy zobaczyć kolejnego członka rodziny – kuzynkę, której towarzyszy przyjaciel. Jak widać przedstawianie rodziny w swojej twórczości było dla Moneta czymś jak najbardziej normalnym.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.