Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Pracownia artysty - Claude Monet

 
 
         
 
 
  Zapraszamy do obejrzenia namalowanych przez nas kopii obrazów Claude Moneta na stronie internetowej naszej galerii obrazów:http://www.galeriaperspektywa.pl/claude-monet-c-3_39.html

Opis obrazu:

Pracownia artysty to dzieło, które było niewątpliwie jednym z ważniejszych dla malarza obrazów. Należało bowiem do tych pochodzących z początków jego twórczości. Zostało stworzone przez Claude'a Moneta w 1861 roku.

Na pierwszym planie obrazu widzimy przede wszystkim stół. Następnie naszą uwagę przyciągają elementy, które się na nim znajdują. Dostrzec możemy bardzo starannie odzwierciedlone przez malarza książki. Widzimy także, że na stole znajduje się skrzynka z farbami oraz paleta. Od razu nasuwa się myśl, że to ważne dla artysty przedmioty. Zwraca uwagę niezwykle wiernie przedstawiony efekt wilgoci, który widoczny jest na wyciśniętych z tuby farbach. Dużą dozę realizmu możemy również zaobserwować patrząc na refleksy świetlne, które uwidocznione są na toczonych nogach stołu. Przez te wszystkie sprytne efekty obraz staje się naprawdę realistyczny.

Co ciekawe, tworzenie obrazów martwej natury wcale nie były zajęciem, któremu lubił się oddawać artysta. Wręcz przeciwnie. Jednak jeśli dobrze się przyjrzymy, możemy bez większych problemów odnaleźć na tym dziele widoczny ślad malarstwa pejzażowego. A jak dobrze wiemy – to był właśnie ulubiony temat Moneta. Bowiem obraz ten zawiera w sobie przedstawienie kolejnego dzieła - wiszącego na dalszym planie na ścianie obrazu.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.