Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Plaża w Trouville - Claude Monet

 
 
         
Plaża w Trouville
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/plaza-trouville-claude-monet-p-476.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


   Plaża w Trouville to kolejne ze znakomitych dzieł wybitnego impresjonisty Claude’a Moneta. To obraz przedstawiający jeden z ciepłych dni na plaży.

   Na pierwszym planie tego obrazu widzimy coś na kształt drewnianego deptaku, po których przechadzają się ludzie. Kobiety ubrane są na biało. Każda w swym ręku trzyma parasolkę, która nie tylko chroni skórę twarzy przed palącym słońcem, ale również chroni od wiatru oraz wskazuje na ówcześnie obowiązujące kanony mody. Panowie ubrani na czarno – obowiązkowo w kapeluszach, które również o tym świadczą, że Claude Monet bardzo zwracał uwagę na takie „modowe” detale. Doskonale odwzorowywał je na swoich obrazach.

   Większość osób pokazanych na obrazie, zwróconych jest w kierunku spienionej wody. Można przypuszczać, że dzień był ciepły, ale dość wietrzny. Na wodzie widoczne są fale, do których powstania jest oczywiście potrzebny wiatr o dość dużej sile. Również po kształcie chmur możemy domyśleć się, że było trochę wietrznie. W głębi obrazu, po prawej stronie, widoczne jest wspaniałe miasteczko. Jest piękne, kolorowe i sprawia wrażenie bogatego. Widać, że ten obraz żyje. Monet jak zwykle nie zawodzi swoich odbiorców przedstawiając ruch i grę świateł praktycznie na każdym elemencie swojego dzieła.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.