Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Plaża w Pourville - Claude Monet

 
 
         
Plaża w Pourville
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/plaza-pourville-claude-monet-p-486.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


Plaża w Pourville to obraz, który jest szczególnie istotny dla nas – Polaków. To jedyny obraz Claude'a Moneta, który znajduje się w naszych narodowych zbiorach. Możemy go obejrzeć w Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Obraz powstał w 1882 roku. Możemy na nim odnaleźć impresjonistyczną wizję malarza, która przedstawia plażę w Pourville, która znajduje się na północy Francji, w Górnej Normandii. Całe dzieło utrzymane jest w kolorach błękitu, turkusu i żółci. Prawą stronę obrazu zajmuje plaża. Lewa zaś przedstawia delikatnie falujące morze. To znaczy wydaje się, że to jest morze. W rzeczywistości jest to bowiem Kanał La Manche.

Obraz ten należy do większego cyklu obrazów, mianowicie do cyklu z Pourville. Oprócz niego znajdują się nim inne znakomite dzieła artysty, jak chociażby Sieci rybackie w Pourville czy na przykład Spacer po klifie w Pourville.

Z obrazem tym i z jego polskim aspektem wiążę się ciekawa historia. Nie został on w Polsce ubezpieczony i niestety został skradziony z poznańskiego Muzeum. Miało to miejsce we wrześniu 2000 roku. Złodziejowi udało się podłożyć kopię. Obraz udało się odzyskać 12 stycznia 2010 roku w Olkuszu. Wprawdzie był trochę uszkodzony (nieumiejętne wycinanie z ram przez złodzieja), ale udało się go doprowadzić do stanu praktycznie sprzed kradzieży. Nie miał dużych uszkodzeń – złodziej trzymał go w szafie i jedynie często oglądał.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.