Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Pani Monet i jej syn - Claude Monet

 
 
         
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/pani-monet-claude-monet-p-305.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


Pani Monet i jej syn to jedno z dzieł, na którym Claude Monet uwiecznił swoją rodzinę. Nie był to jedyny obraz, na którym znalazły się osoby, które były dla niego bliskie. Na obrazie możemy zobaczyć żonę Moneta Camille, jak również przedstawionego na dalszym planie syna.

Na obrazie tym na pierwszym planie ukazana jest kobieta z parasolką, która przechadza się poprzez kołysaną wiatrem łąkę. Łąka oddana jest bardzo realistycznie. Zresztą ten temat Monet podejmuje w wielu swoich obrazach. Nasuwa się przypuszczenie, że stara się w ten sposób coraz lepiej oddawać na swoich dziełach fascynujący go ruch traw. Widać również chęci (oraz oczywiście umiejętności) w zakresie jak najbardziej wiernego oddawania sposobu, w jaki biała sukienka reaguje na wszechobecność innych kolorów – są one na niej widoczne w postaci refleksów.

Pogoda na łące jest dość wietrzna. Widoczne jest to poprzez kształt chmur, jak również poprzez załamania sukni. Widać od razu ogromne starania autora, któremu idealnie udało się uchwycić nie tylko piękną postać, ale przede wszystkich piękno otaczającej ludzi przyrody oraz siły natury, których siłę naprawdę ciężko jest oddać na obrazach. To dzieło zasługujące na uznanie.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.