Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Lilie wodne 1916 - Claude Monet

 
 
         
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/lilie-wodne-1916-claude-monet-p-562.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


   Lilie Wodne 1916 to jeden z serii obrazów Claude’a Moneta, które przestawiają lilie wodne. Obrazy te znane są także pod nazwą Nenufary. Seria liczy mniej więcej 250 dzieł.

   Obraz ten przedstawia najprawdopodobniej ogród malarza, który znajduje się w Giverny. To kolejne miejsce, które ważne było dla autora i które możemy odnaleźć w jego twórczości. Również w tej serii Claude Monet był charakterystycznym przedstawicielem impresjonizmu. Cała seria przedstawia zmienność natury. A że zmienia się ona każdego dnia, a nawet o każdej godzinie – nikogo nie trzeba do tego faktu przekonywać.

   Na obrazie tym widzimy wspaniałe kwiaty lilii wodnych. Widoczna mnogość barw wskazuje na wspaniałą grę świateł i cieni – żaden kwiat, żaden liść nie wygląda identycznie jak ten znajdujący się obok. Każdy ma inny odcień, na każdy w inny sposób pada cień. Nie jest łatwo osiągnąć taki efekt – trzeba wykazać się naprawdę wprawnym okiem jak również szybkością przenoszenia danego efektu na płótno. Claude Monet był w tej dziedzinie niekwestionowanym mistrzem. Potrafił doskonale uchwycić piękno zmieniającej się przyrody a przy tym sprawić, że dzieła z całej tej serii wyglądają niezwykle realistycznie.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.