Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Lilie wodne I - Claude Monet

 
 
         
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/lilie-wodne-claude-monet-p-306.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


Lilie Wodne to seria obrazów, które są również znane pod nazwą Nenufary. Ich autorem jest oczywiście Claude Monet. W tej tematyce powstało około 250 dzieł. Na obrazach przedstawiony jest ogród malarza w Giverny. Stworzenie tak ogromnej serii wymaga czasu – te obraza tworzone były przez 30 ostatnich lat życia artysty.

Obrazy tworzące cykl Lilie Wodne znajdują się aktualnie w wielu muzeach na całym świecie. Możemy je odnaleźć na przykład w Muzeum Marmottan w Paryżu czy też w Instytucie Sztuki w Chicago, oraz w wielu wielu innych równie sławnych miejscach. Lata dwudzieste XX wieku we Francji były okresem, kiedy to przez władze tego kraju został złożony autorowi swoisty hołd. Wzniesiono bowiem dwa owalne pomieszczenia w muzeum w Oranżerii, które stały się miejscem stałej wystawy ośmiu fresków Moneta. Obrazy oczywiście przedstawiały nenufary.

Claude Monet był autorem naprawdę charakterystycznym dla impresjonizmu. Przez całe swoje życie był wierny jego głównym założeniom. To właśnie dlatego tak dokładnie studiował zmienność natury. Z tego też powodu powstawały całe serie kompozycji, które przedstawiały w zasadzie tą samą scenerię – ten sam motyw przewodni, ale w różnorodnych warunkach.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.