Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


La Grenouillère - Claude Monet

 
 
         
 
 
  Zapraszamy do obejrzenia namalowanych przez nas kopii obrazów Claude Moneta na stronie internetowej naszej galerii obrazów:http://www.galeriaperspektywa.pl/claude-monet-c-3_39.html

Opis obrazu:

La Grenouillère to kolejny z bardziej znanych obrazów Claude'a Moneta. Został on namalowany w 1869 roku.

To dzieło Claude'a Moneta przedstawia jedno ze słynnych miejsc ówczesnych czasów, mianowicie kąpielisko, które znajduje się w pobliżu Bougival. To właśnie w tamtych rejonach mieszkał i pracował nasz artysta. Miejsce to jest bardzo charakterystyczne, co widać na obrazie. Punktem centralnym dzieła jest niewielka wysepka. Zlokalizowana jest ona przy brzegu Sekwany. Jak nietrudno się domyśleć, była ona na pewno jednym z najczęściej wybieranych przez mieszkańców Paryża miejsc, do których można udać się zażywając niedzielnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Nic dziwnego, że Claude Monet również był nim zachwycony i postanowił je uwiecznić na płótnie. Co ciekawe, kąpielisko to intrygowało również innych twórców i stało się tematem wielu innych dzieł. Sam Renoir namalował kilka wersji tego miejsca.

Monet również na tym obrazie pokazuje swoje mistrzostwo. Objawia się ono chociażby tym, w jaki znakomity sposób potrafi on przedstawić refleksy świetlne, które pojawia się na powierzchni wody. Już samo to w sobie jest intrygujące. Postacie drugoplanowe, które w zasadzie są jedynie barwnymi plami w tle, zupełnie nie psują całego wyrazu.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.