Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Kobiety w ogrodzie - Claude Monet

 
 
         
 
 
  Zapraszamy do obejrzenia namalowanych przez nas kopii obrazów Claude Moneta na stronie internetowej naszej galerii obrazów:http://www.galeriaperspektywa.pl/claude-monet-c-3_39.html

Opis obrazu:

Kobiety w ogrodzie to dzieło autorstwa Claude'a Moneta. Obraz ten został namalowany w latach 1866-1867. Zalicza się do jego wczesnych dzieł. Chociaż w wielu kręgach zyskuje nawet miano jednego z największych arcydzieł artysty. W zasadzie jest to bowiem obraz, który zaliczany jest do grona tych, dzięki którym doszło do rozpoczęcia epoki impresjonizmu.

Najprawdopodobniej dzieło powstawało w plenerze. Można się tego domyślać po zastosowanej przez malarza technice. Dostrzegalne jest również to, że w późniejszym okresie naniesiono na płótno niewielkie poprawki. Widać bowiem, iż były one nanoszone w momencie, kiedy farba na obrazie już wyschła.

Monet bardzo dobrze na tym dziele odtworzył zarówno grę świateł jak i cieni. Widać ją w szczególności pośród listowia drzew, które znajdują się w górnej części obrazu. Aby to osiągnąć - zastosował ciekawą taktykę. Mianowicie Monet ustawił w trakcie malowania swoje sztalugi w rowie, który wcześniej został wykopany w ziemi, by mieć lepszy widok. Był ponadto bardzo dokładny w odwzorowywaniu różnorodnych szczegółów. W tym konkretnym przypadku bardzo dokładnie namalował elementy kobiecych strojów. Miał tu duże pole do popisu. Poza tym – jak wskazują źródła – doskonale orientował się w ówczesnej modzie.

Modelką, która pozowała Monetowi przy tworzeniu tego dzieła, była Camille Doncieux. To właśnie ją malarz poślubił w 1870 roku. Nie wszystkim jednak obraz się podobał. Zarzucano Monetowi między innymi to, że nie widać na nim więzi pomiędzy przedstawionymi postaciami. Ten właśnie zarzut stał się jednym z powodów faktu, iż jury Salonu paryskiego odrzuciło obraz w 1867 roku.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.