Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Kobieta z parasolem - Claude Monet

 
 
         
Kobieta z parasolem
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/kobieta-parasolem-claude-monet-p-499.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


   Kobieta z parasolem to jedno z dzieł, na których Claude Monet przedstawiał swój ulubiony widać motyw kobiety trzymającej w ręku parasol. Motyw ten odnajdujemy na wielu innych jego płótnach.

   Na pierwszym planie tego obrazu widzimy kobietę z parasolką. Możemy przypuszczać, że jest ona bardzo piękna – mimo iż widzimy zaledwie bok jej twarzy, to cała aura tego obrazu na to wskazuje. Kobieta przechadza się poprzez kołysaną wiatrem łąkę. I znów - jak zwykle zresztą na obrazach Claude’a Moneta - łąka została odwzorowana niezwykle realistycznie. Można przypuszczać, że autora fascynowała przyroda przede wszystkim pod kątem przedstawiania na obrazach jej ruchu. Przy tym równie istotne stało się dla niego odwzorowanie tego, jak warunki atmosferyczne wpływają chociażby na ruch kobiecej sukni. Wszystko jest tak realistycznie przedstawione, że na sukni można zobaczyć odbijające się refleksy oświetlonych słońcem traw.

   Na łące było dość wietrznie, co również jest widoczne. Można się tego domyślić spoglądając na przykład na chmury w dalszym planie obrazu. Od razu widać, że mają one kształt wskazujący na podmuchy wiatru. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwy do uzyskania efekt. Tym bardziej nasz autor zasługuje na szacunek.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.