Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Kobieta w ogrodzie - Claude Monet

 
 
         
Kobieta w ogrodzie
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/kobieta-ogrodzie-claude-monet-p-304.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


   Kobieta w ogrodzie to jeden z najbardziej znanych dzieł Claude’a Moneta. Bardzo prawdopodobne jest to, że dzieło powstawało w plenerze. Na obrazie bardzo dobrze odwzorowane są elementy otaczającej malarza przyrody – przede wszystkim przedstawione na obrazie światło odbijające się chociażby w liściach drzew.
 
   Claude Monet na wielu swoich dziełach doskonale odtwarzał grę świateł oraz cieni. Tutaj również jest to doskonale widoczne. Na pierwszym planie obrazu widzimy kobietę w białej sukni, które stoi przed drzewkiem znajdującym się na wysepce pełnej kolorowych kwiatów. Kobieta wyraźnie jest zafascynowana tym widokiem. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to nie ona jest centralnym punktem tego obrazu, tylko właśnie to drzewko.

   Claude Monet w swojej twórczości łączył przedstawianie postaci ważnych w jego prywatnym życiu w pięknych sceneriach, które również dużo dla niego znaczyły. Poza tym był wręcz mistrzem w przenoszeniu na obraz różnorodnych elementów strojów kobiecych. Doskonale orientował się w ówczesnej modzie, co widać na jego płótnach. Jednak przede wszystkim uwagę przyciągają wizerunki żywej natury – przy czym naprawdę jego obrazy wyglądają „jak żywe”.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.