Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Katedra w Rouen - Claude Monet

 
 
         
 
 
  Zapraszamy do obejrzenia namalowanych przez nas kopii obrazów Claude Moneta na stronie internetowej naszej galerii obrazów:http://www.galeriaperspektywa.pl/claude-monet-c-3_39.html

Opis obrazu:

Katedra w Rouen to również seria obrazów, których autorem jest Claude Monet, Zostały one namalowane w roku 1893 i 1894.

Na cały cykl składa się 20 obrazów. Ich tematem jest gotycka katedra Notre-Dame, która znajduje się w Rouen. Co ciekawe, podejście Moneta do tego tematu było zupełnie inne niż artystów, co możemy zaobserwować chociażby na obrazach Camille'a Corota czy Johna Constable. W przypadku Moneta nie można powiedzieć, że chodziło mu o przedstawienie gotyckiej architektury, lub odpowiednich jej proporcji czy detali. Tutaj chodziło przede wszystkim o przedstawienie gry światła i kolorów. Katedra i jej fasada stały się dla artysty podstawą do obserwacji zjawisk optycznych, które – jak się zapewne nie trudno domyślić – zmieniają się o każdej porze dnia, porze roku czy też w odniesieniu do aury, jaka właśnie panuje.

Monet położył szczególny nacisk na kolor. Stał się on w zasadzie głównym tematem oraz celem, który chciał osiągnąć malując te obrazy. Można powiedzieć, że Monet dostrzegł w katedrze coś, czego nie widział nikt przed nim – w jej rozbudowanej architekturze odnalazł ogromną liczbę punktów recepcji kolorów. Tylko i wyłącznie dzięki zastosowanym kolorom, różnorodnym plamom i grze światła przestawił katedrę tak, że zyskała ona swój rzeczywisty kształt. Udało mu się odtworzyć również jej przestrzeń. To niesamowite dzieło.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.