Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Japoński mostek - Claude Monet

 
 
         
Japoński mostek
 
  Powyżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia namalowanego przez nas obrazu  / kopii dzieła Claude Moneta.

Aby sprawdzić czy obraz ten jest dostępny w naszej galerii obrazów, prosimy przejść na stronę:http://www.galeriaperspektywa.pl/japonski-mostek-claude-monet-p-307.html

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania odnoście powyższego obrazu prosimy o kontakt.


Japoński mostek kolejne znane dzieło Moneta. Motyw ogrodów był również tematem wielu jego prac.
Na głównym planie tego dzieła znajduje się mostek. Pod nim rośnie wiele pięknych kwiatów wodnych. Są to różowe, czerwone i białe lilie. Wszystko wygląda niezwykle realistycznie. Wieść niesie, że Monet codziennie uczył się w odpowiedni sposób malować te kwiaty. Poza tym codziennie patrząc na mostek zauważył, że całe otoczenie stawu ciągle się zmienia – o każdej porze dnia wygląda zupełnie inaczej. Działo się tak z powodu słońca, które nadawało otoczeniu wyjątkowy wygląd.

Sam Monet twierdził, że staw nenufarów, nad którym zawieszony jest japoński mostek w Giverny, stał się źródłem stałej inspiracji dla malarza. Fascynowało go wszystko, co wiązało się z tym tematem, nawet najmniejsza przepływająca chmurka czy lekki powiew wiatru, które od razu zmieniały całkowicie wygląd stawu. To właśnie dlatego obrazy, które powstały w tym miejscu, znacznie różnią się nastrojem. Część z nich jest niezwykle blada i delikatna w swojej kolorystyce. Inne tymczasem są wręcz pełne energii i intensywnych barw. Ale wszystkie niewątpliwie doskonale oddają piękno tego wyjątkowego miejsca.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.