Strona główna Biografia Obrazy Malowanie obrazów Kontakt

 

 


Dworzec Saint-Lazare - Claude Monet

 
 
         
 
 
  Zapraszamy do obejrzenia namalowanych przez nas kopii obrazów Claude Moneta na stronie internetowej naszej galerii obrazów:http://www.galeriaperspektywa.pl/claude-monet-c-3_39.html

Opis obrazu:

Dworzec Saint-Lazare to jeden ze znanych i podziwianych obrazów Moneta. To dzieło, które znane jest również jako Pociągi na dworcu Saint-Lazare. Powstanie tego obrazu datuje się na 1877 rok. Aktualnie dzieło można podziwiać w Fogg Museum. Muzeum to znajduje się w Cambridge, w Stanach Zjednoczonych.

Aby namalować ten właśnie obraz, Monet w 1877 roku (korzystając z pomocy finansowej Gustave'a Caillebotte'a) zdecydował się na wynajęcie mieszkania niedaleko dworca Saint-Lazare. Potrzebował tego, aby skupić się na stworzeniu dzieła. Dworzec nie był dla niego obcym miejscem. Wymagał jednak dużego nakładu pracy oraz dokładnego przedstawienia wielu szczegółów. To miejsce cieszyło się zresztą powodzeniem również wśród innych artystów. Odnaleźć je można chociażby w twórczości Caillebotte'a i Maneta. Co ciekawe, obraz nie powstał u Moneta wyłącznie w jednej odsłonie. Powstał w zasadzie cykl obrazów, który liczył aż 12 płócien. Co ciekawe, aż 7 z nich znalazło się na trzeciej wystawie impresjonistów, która miała miejsce w 1877 roku.

Na obrazie widzimy pociągi, które znajdują się na dworcu. Ponad nimi wznoszą się kłęby pary. Bardzo ciekawie wygląda ten kontrast pomiędzy niezwykle lekką parą, a tymi masywnymi maszynami. Do tego dochodzi jeszcze atmosfera ówczesnej tajemniczości, która towarzyszyła podróżom. Wszystko razem sprawia niesamowite wrażenie.

 
         
 
     

 

  (c) 2013 ClaudeMonet.pl - Życiorys artysty i jego obrazy. Oferta naszej galerii obrazów w zakresie malowania obrazów Clauda Moneta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie celem tworzenia statystyk oraz generowania reklam.